Smaczny pomysł na zdrowie! – bezpłatne wykłady i warsztaty

Moje dziecko to niejadek. Nie mam pomysłu na obiad. Jak gotować smacznie i zdrowo. Wszystkich, którym zdarza się wypowiadać takie zdania, zapraszamy na spotkań propagujących prawidłowe żywienie i zdrowe nawyki. Wykłady i warsztaty już w listopadzie!

Zapraszamy na dwa rodzaje spotkań: wykłady oraz warsztaty. O ile odbiorcą tych pierwszych są przede wszystkim dorośli – rodzice, dziadkowie, opiekunowie – o tyle na drugim powinni się oni pojawić w towarzystwie dzieci. Nic tak bowiem nie łączy pokoleń, jak wspólne przygotowywanie pysznych i zdrowych posiłków.

WYKŁADY

Wykłady będą miały charakter interaktywnych spotkań edukacyjnych. Uczestnicy nie będą tylko biernymi słuchaczami, ale staną się współprowadzącymi.

  • Najtrudniejszy pierwszy krok – jak rozpocząć zmianę i dbać o swoje zdrowie

Poznaj narzędzia niezbędne, by dokonać zmiany w swoim życiu.
Termin i miejsce: 22 listopada (piątek), godz. 16.30-18.00, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, filia nr 40, ul. Przybyszewskiego 59
Obowiązują wcześniejsze zapisy.

  • Moje dziecko nic nie je

Celem tych zajęć będzie stworzenie pakietu Złotych Zasad, będą one pomocne podczas pracy nad jedzeniowymi nawykami dziecka.  Adresowane do osób dorosłych – rodziców i opiekunów, którzy zauważają u najmłodszych wyraźne problemy dotyczący jedzenia:
– ograniczanie ilości spożywanych produktów,
– lęk przed spróbowaniem,
– wybiórcze jedzenie,
– brak zainteresowania posiłkiem,
– domaganie się produktów, posiłków tylko o określonym składzie,
– wyraźnie preferowany sposób podania…bez sosu, bez dotykania się produktów,
– płacz w porze posiłku.

Termin i miejsce: 12 listopada (wtorek), godz. 16.30-18.00, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, plac Dominikański 6, 50-159 Wrocław
Po zakończeniu spotkania – możliwość  konsultacji indywidualnych z Prowadzącym.
Obowiązują wcześniejsze zapisy.

WARSZTATY

Warsztaty odbywać się będą parami. Ich uczestnikami będą dziecko w wieku 5-12 lat wraz z rodzicem (dziadkiem, babcią lub opiekunem), którzy przygotują zdrowe i smaczne posiłki.

  • Zdrowa alternatywa dla słodyczy!

Wspólne przygotowywanie słodkich i wartościowych odżywczo przekąsek. Wszyscy uczestnicy otrzymają skrypt z przepisami do wykorzystania w domu.

Termin i miejsce: 15 listopada (piątek), godz. 18.00-19.30, Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, ul. Powstańców Śląskich 190, 53-139 Wrocław
Limit miejsc: 10 par dorosły-dziecko
Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez Dział Organizacji Imprez: mdk-krzyki@o2.pl lub 71 798 67 43, wew. 113.

  • Drugie śniadanie – do szkoły, na wyjazd, na zdrowie!

Jak samodzielnie przygotować smaczne i odżywcze drugie śniadanie, idealne nie tylko do szkoły, ale również do pracy czy na wycieczkę.

Termin i miejsce: 5 listopada (wtorek), godz. 16.30-18.00, Szkoła Podstawowa nr 63 im. A. Jasińskiej, ul. Mennicza 21-23, 50-057 Wrocław

Spotkania odbywać się będą według przedstawionego poniżej harmonogramu.

Są one bezpłatne, jednak wymagają zgłoszenia, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona.

Projekt „Smaczny pomysł na zdrowie” jest dofinansowany w ramach Programu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

About the author