Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą inicjatywę online promującą aktywność fizyczną

Zadanie-wyzwanie z biegiem na orientację SP 99, sportowy challenge XIV LO (czternaście w tle) oraz Wielkanocny bieg wirtualny ZSP 21 to najlepsze inicjatywy wyłonione w naszym konkursie. Poznajcie laureatów!

Chociaż mogłoby się wydawać, że prowadzenie lekcji wychowania fizycznego w formie online, a tym bardziej proponowanie różnego rodzaju aktywności zdalnie i zachęcenie do nich dzieci i młodzieży to wyzwanie niemal kosmiczne, okazuje się, że są we Wrocławiu nauczyciele, którzy mu podołali, a nawet osiągnęli pedagogiczny i trenerski sukces.
Oto oni, laureaci konkursu na najlepszą inicjatywę online promującą aktywność fizyczną!

Kategoria: Ruch to zdrowie- najlepsza inicjatywa online promująca aktywność fizyczną w czasie wolnym lub jako przerywnik w nauczaniu zdalnym

I miejsce
Elżbieta Jóźwicka ze Szkoły Podstawowej nr 99 za zadanie-wyzwanie z biegiem na orientację.
Jury konkursowe doceniło szczególne zaangażowanie autorki, pomysłowość, dostosowanie formy inicjatywy do możliwości wszystkich odbiorców oraz pozytywny efekt społeczny w postaci zmotywowania do udziału w wyzwaniu całych rodzin do aktywności fizycznej na łonie natury.

II miejsce – Maciej Milo z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV za sportowy challenge “czternaście w tle”
Jury konkursowe doceniło atrakcyjność (wykorzystanie mediów społecznościowych w promowaniu aktywności fizycznej), pomysłowość oraz pozytywny efekt społeczny, dzięki któremu w wyzwaniu wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również szeroko zaangażowana przez nich społeczność.

III miejsce – Maciej Jakubaszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 21 za “Wielkanocny bieg wirtualny”
Jury zwróciło uwagę na przygotowane zasady i materiały “biegowe”, pomysłowość, dostosowanie formy inicjatywy do możliwości wszystkich odbiorców oraz pozytywny efekt społeczny w postaci zmotywowania do udziału w biegu całych rodzin i grup.

Kategoria: Ćwiczymy na odległość – najlepsza lekcja wychowania fizycznego online

Ze względu na otrzymanie jednego zgłoszenia w powyższej kategorii organizatorzy konkursu podjęli decyzję o przyznaniu specjalnego wyróżnienia dla:
Grzegorza Dorobka z Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu za samodzielnie opracowane treningi online do wykonania w warunkach domowych bez przyborów (z ciężarem własnego ciała) oraz z przyborami/przyrządami.

Organizatorzy konkursu postanowili przyznać także dodatkowe wyróżnienia dla:
1. Krzysztofa Lewkowicza ze Szkoły Podstawowej nr 9 za konkurs “Wyścig dla zdrowia”
2. Anny Mieszkały z Elektronicznych Zakładów Naukowych za konkurs “Krok za krokiem po zdrowie”
3. Moniki Gębarskiej ze Szkoły Podstawowej nr 97 za inicjatywę “Tydzień Ruchu” 
4. Katarzyny Pietluch ze Szkoły Podstawowej nr 6 za samodzielnie przygotowane materiały online z ćwiczeniami i zadaniami z zakresu aktywności fizycznej 
5. Ewy Samborskiej-Wcisło ze Szkoły Podstawowej nr 20 za inicjatywę z okazji obchodów Światowego Dnia Tańca
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu!

W celu ustalenia zasad wyboru i formy dostarczenia nagród organizatorzy konkursu będą kontaktować się ze zwycięzcami indywidualnie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *