Zapraszamy do wspólnej sportowej zabawy w ramach Aktywnych Pikników Rodzinnych, które odbędą się 4 i 11 lipca w Parku Grabiszyńskim (przy Wzgórzu Żołnierza).

Wszystkim chyba znane jest powiedzenie “sport to zdrowie”, nie każdy jednak wie jaka ilość ruchu jest optymalna dla danego wieku oraz w jaki sposób zadbać o odpowiedni rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Jednym ze skutecznych sposobów zachęcania najmłodszych do regularnego ruchu jest aktywne spędzanie czasu wspólnie z rodzicem! Badania dowodzą, że aktywność fizyczna podejmowana razem z dzieckiem sprzyja byciu aktywnym w dorosłym życiu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości nadwagi i otyłości.

Od czego więc zacząć?
To proste, przywitajcie wakacje od udziału w Aktywnych piknikach rodzinnych organizowanych przez Kuźnię Zdrowych Nawyków. Pikniki odbędą się 4 i 11 lipca w godz. 15.00 – 18.00 w Parku Grabiszyńskim na polanie przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich.

Jak się przygotować?
Aby wziąć udział w wydarzeniach wystarczy dobre nastawienie oraz wygodny strój sportowy. Uczestników pikników zachęcamy także do zabrania ze sobą koców, piłek oraz zdrowych przekąsek.  

Jakie atrakcje czekają na uczestników?
W ramach pikników zaplanowaliśmy dla Was solidną porcją ruchu z dodatkiem wiedzy oraz dobrego humoru:

Rodzinna gra terenowa
Ponadto w dniu 11 lipca przygotowaliśmy rodzinną grę terenową z elementami biegu na orientację oraz zadaniami o tematyce sportowej i zdrowotnej. W grze może wziąć udział rodzina składająca się maksymalnie z 5 zawodników, bez limitu wiekowego (oczywiście w zabawie musi wziąć udział dorosły opiekun dzieci). Na każdą zgłoszoną drużynę czekają drobne upominki!

Udział w piknikach jest otwarty i bezpłatny. Zgłosić trzeba jedynie chęć udziału w grze terenowej poprzez Formularz. Przed dokonaniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem.

Do zobaczenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *