W codziennej profilaktyce, najważniejsze jest zachowanie równowagi, racjonalne podejście do jedzenia, życia, aktywności fizycznej, unikanie stresów lub przynajmniej przeciwdziałanie im poprzez relaks i dążenie do psychicznej równowagi. W tych zabieganych czasach bywa to wyzwaniem. Co powinniśmy rozumieć przez tytułowe – racjonalne odżywianie?

Przede wszystkim polega ono na dostarczeniu organizmowi odpowiednich ilości składników odżywczych, aby mógł on prawidłowo funkcjonować. Po drugie zapobieganiu chorobom, w tym chorobom cywilizacyjny jak otyłość czy cukrzyca. Po trzecie polega na dbaniu o kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Wszystko to nawzajem się uzupełnia, sprawiając, że podejmowane przez nas wysiłki pozwalają nam cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Zapraszamy przedstawicieli wrocławskich placówek edukacyjnych i oświatowych na wykład, który poprowadzi Grażyna Karczewska – doradca ds. żywienia, dietetyk. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 17.00 w Przejściu Dialogu (Przejście Świdnickie).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, a także obecną sytuację epidemiologiczną, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Promocja zdrowego żywienia i aktywności fizycznej we wrocławskich placówkach edukacyjnych” finansowanego przez Miasto Wrocław, realizowanego przez Stowarzyszenie Kuźnia Zdrowych Nawyków w terminie 8.02.2021 – 31.12.2022 r.