“Żywność ekologiczna, z certyfikatem, BIO… – czym jest i czy warto po nią sięgać?” – pod tym tytułem kryje się najnowsze szkolenie, na które zapraszamy serdecznie wszystkich przedstawicieli wrocławskich placówek oświatowych i edukacyjnych.

Podczas spotkania zaznaczymy, jak istotnym aspektem jest dbanie o jakość żywienia i kondycję środowiska, na które mamy wpływ poprzez wspieranie lokalnych upraw i skrócenie łańcucha dostaw, wybieranie produktów z certyfikowanych hodowli, prowadzonych z myślą o zrównoważonej produkcji.

Nie zabraknie wyjaśnienia, czym jest rolnictwo ekologiczne, jak odróżnić żywność ekologiczną od konwencjonalnej oraz jak powstaje certyfikowana żywność ekologiczna. Uczestnicy poznają również znaki i certyfikaty, które dotyczą żywności ekologicznej. 

Zaplanowaliśmy również krótkie omówienie najnowszej Certyfikacji skierowanej do szkół podstawowych z własną kuchnią – dotyczącej niemarnowania żywności i działań proekologicznych (tzw. “Zielony Certyfikat”).

Termin szkolenia: Szkolenie odbędzie się 19 maja 2023 r., w piątek, o godzinie 13.30 (czas trwania 2h).

Zapisy: BRAK MIEJSC

Miejsce realizacji: Centrum Aktywności Lokalnej BOREK / Rada Osiedla Borek

Adres: Powstańców Śląskich 210/218, 53-015 Wrocław

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław: „Promowanie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży placówkach opiekuńczych i edukacyjnych Wrocławia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *