Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Do zjedzenia, nie do wyrzucenia”. Celem zajęć jest kształtowanie świadomości ekologicznej i edukacja żywieniowa dzieci w zakresie minimalizacji marnowania żywności. Nie zabraknie również aspektów związanych z promowaniem zdrowego żywienia oraz motywujących do zmiany stylu życia.

Opis: Warsztat pełny interakcji i praktycznej wiedzy na temat żywności, która lepiej, aby się nie zmarnowała. Dlaczego tak będzie lepiej oraz dla kogo tak będzie lepiej? Odkryją to sami uczestnicy. Odkryją także wielką tajemnicę: co się dzieje z ziemniaczkami, które zostawiamy…

Terminy: Warsztaty będą trwać dwie lub trzy godziny lekcyjne. Możliwe są w następujących terminach oraz przedziałach godzinowych:

21 listopada godz. 8.00-10.00 oraz 10.00-12.00 (dwie klasy 1-3)

22 listopada godz. 8.00-10.00 oraz 10.00-12.00 (dwie klasy 1-3)

24 listopada godz. 8.00-11.00 i 11.00-14.00 (dwie klasy 5-6 w jednej szkole)

Zapisy: Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem.

O możliwości udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Informację zwrotną z potwierdzeniem otrzymają Państwo w ciągu dwóch dni.

W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu: k.bielak@kzn.org.pl, tel. 667 025 068.

O prowadzącym: Krzysztof Pokorski – Spójność, ekologia, zdrowy dystans i empatia to wartości, którymi kieruję się w moich wyborach życiowych.

W swoim życiu zawodowym miałem możliwość doświadczyć funkcjonowania i specyfiki każdego z sektorów. Zarówno w urzędzie, w firmie o globalnym, jak i lokalnym zasięgu, na uczelni czy w organizacji pozarządowej – wszędzie starałem się nie tracić z oczu człowieka, tego w sobie i tego w innych ludziach.

Jednocześnie starałem się w różnych formach szkolić na temat empatii oraz budowania zdrowych relacji międzyludzkich, edukować o wpływie naszej cywilizacji na środowisko naturalne i współtworzyć projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, z CSR WRO Clubem oraz Akademią BIZnES Class na czele. Więcej informacji: https://www.ekocentryk.pl/

Warsztaty są współfinansowane ze środków Gminy Wrocław w ramach programu „“Promowanie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży placówkach opiekuńczych i edukacyjnych Wrocławia”.