Kontynuacja spotkań poświęconych budowaniu dobrej relacji z jedzeniem i roli placówek edukacyjnych w tym obszarze. Weź udział w szkoleniu i dowiedz się, dlaczego niektóre dzieci mają trudności w jedzeniu, jak je wesprzeć oraz  jak radzić sobie z wybiórczością pokarmową w przedszkolnych realiach. 

Podczas udziału w szkoleniu:

  • dowiesz się, czym jest wybiórczość pokarmowa i jak się objawia,
  • dlaczego dziecko nie je,
  • czym jest neofobia pokarmowa oraz kiedy przestaje być normą,
  • jak pomóc dziecku jedzącemu wybiórczo (wspierające strategie w placówce edukacyjnej),
  • jak radzić sobie z organizacją żywienia w przypadku dzieci ze znaczną wybiórczością. 

Termin szkolenia: czwartek 30 stycznia 11.30-13.45
Miejsce: Centrum Aktywności Lokalnej Borek,  ul. Powstańców Śl. 210-218, Wrocław
Zapisy: Formularz
Masz dodatkowe pytania, zadzwoń: 667025068

Uwaga:
Szkolenie skierowane jest do pracowników przedszkola (dyrektorów, nauczycieli, intendentów itp.). Warto, aby wzięły w nim udział osoby na co dzień towarzyszące dzieciom w spożywaniu posiłków. W szkoleniu może wziąć udział kilku pracowników z jednej placówki.  O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału przewidziane jest dla uczestników zeszłorocznego spotkania „Dlaczego presja nie działa, a zaufanie sprzyja?”. 

Prowadząca: Karolina Bielak – edukatorka zdrowotna i żywieniowa, psychodietetyczka, wykładowczyni,  magister zdrowia publicznego. Od ponad 10 lat zajmuje się realizacją projektów związanych z promocją zdrowego żywienia i aktywności fizycznej we wrocławskich placówkach edukacyjnych, współautorka publikacji „Zdrowe żywienie w przedszkolu i szkole” (Wrocław 2023). Na co dzień prowadzi warsztaty i szkolenia oraz edukuje na profilu @psychologiajedzenia omawiając rozwojowe i psychologiczne aspekty żywienia najmłodszych dzieci. Współpracuje na stałe z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu.

Szkolenie finansowane jest ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu: “Promowanie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży placówkach opiekuńczych i edukacyjnych Wrocławia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *